• Dorama: 13120
  • Uživatelů: 24815
  • Hostů: 61

Hodnocení doramy od uživatele Ressie

Datum Abecedně Hodnocení
1  

    Přidal: Ressie     Hodnocení: 10.00/10.00     Přidáno: 23.02.2014     Dorama: Ddeugeowoon Annyeong

Jednoznačně jeden z nejlepších filmů, co jsem za poslední dobu viděla. Ovšem jak už může popis napovídat, není to zrovna vhodný film pro pohodové chvilky, je velmi emočně náročný a člověk na něj musí mít náladu. Pokud někdo prožívá příběh stejně jako já, doporučuji velkou zásobu papírových kapesníčků.

    Přidal: Ressie     Hodnocení: 10.00/10.00     Přidáno: 14.04.2014     Dorama: Nae Yeojachinguneun Gumiho

Na tohle dorama jsem už kdysi hodnocení psala, to bylo v době, kdy jsem byla tak v polovině. Pak jsem ovšem měla poměrně dlouhodobý útlum a až teď jsem ho dokoukala do konce a už poslední tři díly jsem byla odhodlaná své hodnocení jednak přepsat, ale také snížit. Ano, herecké výkony byly skvělé, především pana režiséra, kterého jsem si zamilovala v okamžiku, kdy velmi... originálním způsobem zbořil zeď, ale i u ostatních. Příběh byl zajímavý, vedlejší zápletky také. Ale ke konci jsem si začínala uvědomovat, že není až tak úplně domyšlený a závěr mě celkově zklamal, protože to bylo jedno dlouhé natahování a pak bylo během pěti minut všechno hotovo. Tak jsem plánovala hodnocení takových hezkých osm, protože to doopravdy patřilo k těm lepším dorama, co jsem viděla, ale mělo to dost chybiček.

Pak jsem si ovšem řekla, že hodnocení nechám na později, dorama jsem odložila a začala jsem dělat něco jiného. A uvědomila jsem si, že i když už jsem to uzavřela, nemohu to vyhnat z hlavy ani se pořádně soustředit na současnou činnost. A nejen to, začal mě ovládat velmi silný strach ze ztráty milovaného člověka a ze smrti celkově. Což zní dost negativně, ale já osobně považuji za velmi úchvatné, když v člověku příběh něco zanechá, ať už jsou ty pocity dobré nebo špatné. A jak ubíhají hodiny od konce, nemění se to, což mě samotnou trochu šokuje, protože se mi to nestává zrovna často. Proto zůstávám u hodnocení deset - za velmi silný emocionální zážitek, který přetrval i po skončení příběhu.

    Přidal: Ressie     Hodnocení: 8.00/10.00     Přidáno: 14.04.2014     Dorama: Atena: Jeonjaengui Yeosin

Nejprve mi film přišel poměrně kvalitní a originální, ale poté, co jsem ještě shlédla filmovou verzi Iris, v mém pohledu originality o něco ubylo. Jedinci, kteří milují akci, si rozhodně přijdou na své, já mezi ně zrovna nepatřím, takže na můj vkus tam bylo akce trochu moc nahuštěno v krátkém časovém úseku. Pro ty, kteří jsou zvyklí pouze na americké akční filmy to může být i poměrně náročné - zápletku, kterou by Američané natáhli na celý film, Korejci stihnou vyřešit za půl hodiny a do konce filmu se nahustí ještě několik dalších.

Celkově dávám hodnocení 8, protože přestože tam bylo několik nedostatků, za shédnutí to stojí. Navíc jsem se perfektně pobavila u Siwona s českým dabingem...

    Přidal: Ressie     Hodnocení: 10.00/10.00     Přidáno: 14.04.2014     Dorama: Bibou no Diteiru

Nemohu si odpustit deset hvězdiček, protože z celé série je právě třetí díl můj nejoblíbenější. Ve filmu najdeme dokonalou rovnováhu mezi romantikou a dramatem, přičemž emoce čiší z každého jejich gesta. I zápletka mě poměrně zaujala, na to, že v sérii bývají spíše slabší. Jednoznačně doporučuji.

    Přidal: Ressie     Hodnocení: 9.00/10.00     Přidáno: 14.04.2014     Dorama: Dagchigo Kkochminambaendeu

Jedno z dalších dramat z hudebního prostředí, takže nemůžeme očekávat nic úplně překvapivého. Nicméně zápletka byla poutavá, charaktery hlavních hrdinů poměrně pestré a vyskytlo se i několik nečekaných zvratů. Co se týče hudebních dramat, patří spíše k těm lepším.

    Přidal: Ressie     Hodnocení: 9.00/10.00     Přidáno: 27.07.2014     Dorama: Budapeseuteu ilgi

Je těžké vyjádřit myšlenky, co člověku po shlédnutí zůstanou. Geunsukovo herecké umění bylo jako vždy skvělé, akorát děj byl poněkud zvláštní - nejspíš proto, že na první pohled tam žádný nebyl. Celých 40 minut bylo založeno především na emocích a celé to do sebe zapadlo jen chvilku před koncem - to byl ten moment, když člověku došlo, že tam ten děj byl - a také to po shlédnutí něco zanechá, což je jednoznačně plus. Nevím, jestli to je něco, na co bych se podívala znovu, ale za shlédnutí to rozhodně stálo.

    Přidal: Ressie     Hodnocení: 9.00/10.00     Přidáno: 23.09.2014     Dorama: Jigueseo yeonaejung

Já osobně nemám filmu co vytknout, herecké obsazení bylo samozřejmě úžasné, jejich výkony také a celkově to bylo příjemné odreagování, protože vážný kontext prolíná mnoho úsměvných okamžiků. Plné hodnocení nedávám jen proto, že si ho šetřím pro filmy s nějakou hlubší myšlenkou, které nutí po dokoukání zůstat sedět a přemýšlet, toto je přesný opak, příjemné a oddechové, nic složitého.

    Přidal: Ressie     Hodnocení: 9.00/10.00     Přidáno: 23.09.2014     Dorama: Desu nôto

Zajímavé a poutavé. Anime jsem bohužel neviděla, takže nemohu posoudit, ale film mě zaujal, protože je to konečně odpočinek od nekonečného mlácení a střílení - ten souboj dvou inteligencí byl něco úchvatného. Velké plus má pro mě i ztvárnění anděla smrti. 

    Přidal: Ressie     Hodnocení: 8.00/10.00     Přidáno: 23.09.2014     Dorama: Desu nôto: The last name

O stupeň horší než první část, alespoň z mého úhlu pohledu. Přišlo mi to až zbytečně komplikované, ale zakončení mě i tak velmi zaujalo.

    Přidal: Ressie     Hodnocení: 10.00/10.00     Přidáno: 23.09.2014     Dorama: Dream High

Neodpustím si desítku. Dream High bylo první dorama, které jsem viděla, a zpětně můžu potvrdit, že jsem začala u nejlepšího. Hlavní postavy mají úžasný charakter, díky kterým se člověk do nich zamiluje a nutí ho s nimi prožívat každý okamžik, děj byl promyšlený a poutavý, písničky jednoduše perfektní. I zakončení mě naprosto fascinovalo, protože to bylo něco, co jsem nečekala, a zároveň tak krásně realistické.

    Přidal: Ressie     Hodnocení: 8.00/10.00     Přidáno: 23.09.2014     Dorama: Du Bunui Gyulhonsikgwa Han Bunui Jangryesik

Zlatý ráj pro yaoisty, kteří v doramách a na hudební scéně párují všechno, co se hýbe. Co se týče děje, musím přiznat, že až tolik mě to nezaujalo a není to nic, co bych si pustila znovu. Na druhou stranu je ovšem úžasné něco takového od Korejců vidět, protože si člověk uvědomí, jak se i u nich posouvá doba a homosexualita už není úplné tabu.

    Přidal: Ressie     Hodnocení: 8.00/10.00     Přidáno: 28.10.2014     Dorama: Madeo

Z tohoto filmu jsem měla v průběhu dost smíšené pocity. Po první půlhodině jsem to i chtěla vypnout, protože mi to přišlo až nepříjemně zdlouhavé, ale nakonec jsem to jen o pár minut přetočila a jsem ráda, že jsem vytrvala, protože druhá polovina filmu mě doopravdy zaujala a některé ze zvratů mě doopravdy zaskočily. Není to ovšem nic, co bych si pustila podruhé, a rozhodně to vyžaduje správné rozpoložení, protože to rozhodně není žádný z jednoduchých filmů.

    Přidal: Ressie     Hodnocení: 9.00/10.00     Přidáno: 01.01.2015     Dorama: Holilandeu

Po dlouhém čase dorama s originální myšlenkou. Líbily se mi charaktery, herecké obsazení i zápletka, v podstatě jediná věc, kterou bych tomu vytkla, byl rozsah, protože byla škoda, že zrovna něco takhle zajímavého usekli už po čtyřech dílech, rozhodně by to mohli víc rozvést a natáhnout.

    Přidal: Ressie     Hodnocení: 10.00/10.00     Přidáno: 24.01.2015     Dorama: Eunmilhage Widaehage

Původně jsem chtěla jen zkontrolovat, jestli je stažený film funkční, a hned po několika prvních scénách jsem to nemohla vypnout. Jeden z nejlepších filmů, co jsem viděla.

    Přidal: Ressie     Hodnocení: 9.00/10.00     Přidáno: 29.01.2015     Dorama: K-POP Choigang Seobaibeol

Dorama se mi líbilo, přestože mi to přišlo skoro stejné jako You`re Beautiful, které jsem viděla dřív. Taky mě trochu zklamal konec, chtělo by to alespoň o díl delší. Velké plus ovšem pro mě má vztah mezi hlavními postavami, který nebyl to korejské typické "rozchod a návrat a rozchod a návrat", kdy to spíš připomíná argentinskou telenovelu. Takže celkově je mé hodnocení velmi kladné, protože obsazení, herecké výkony a děj se mi líbily, přestože to nebylo nic extra originálního.

    Přidal: Ressie     Hodnocení: 10.00/10.00     Přidáno: 16.02.2015     Dorama: Agiwa Na

Film patří k mým nejoblíbenějším, ať už kvůli obsazení nebo hereckým výkonům. Doopravdy jsem se pobavila, jak u Geunsuka v roli tatínka, tak u slečny se stalkerskými sklony. A u konce jsem si dokonce i pobrečela. Můžu jen doporučit.

    Přidal: Ressie     Hodnocení: 9.00/10.00     Přidáno: 16.02.2015     Dorama: Yasuwa minyeo

Skvělé odreagování, a přestože mi hlavní hrdina v mnoha místech lezl už doopravdy na nervy, i tak jsem se vážně pobavila. Navíc se mi opravdu líbilo zakončení, což se mi velmi často nestává.

    Přidal: Ressie     Hodnocení: 10.00/10.00     Přidáno: 17.04.2015     Dorama: Gisooljadeul

Další jasná desítka do mého seznamu. Obsazení, herecké výkony i děj (ten především) byly jednoznačně skvělé, plné nečekaných zvratů a velmi poutavé. Jeden z nejlepších filmů, co jsem za poslední dobu viděla.

    Přidal: Ressie     Hodnocení: 9.00/10.00     Přidáno: 25.04.2015     Dorama: Huhwihaji anha

Film byl rozhodně zajímavý. Posledních deset minut především... 

    Přidal: Ressie     Hodnocení: 10.00/10.00     Přidáno: 30.04.2015     Dorama: Donggabnaegi gwawoehagi

Film mě jednoznačně pobavil. Líbil se mi celkově nápad i zpracování. A také dokázal udržet mou pozornost skoro dvě hodiny, to se povede jen těm nejlepším. K tomu se mi velmi líbil závěr, což je pro mě osobně taky dost důležité. Nemám tomu co vytknout, snad jen některé scény mi přišly trochu přehnané, ale to není podstatné. Svých deset bodů si rozhodně zaslouží.

    Přidal: Ressie     Hodnocení: 2.00/10.00     Přidáno: 28.08.2015     Dorama: Boa... Nguu yak!

Jak se správně vyjádřit... nikdy jsem se u hororu tak nepobavila. Zpravidla se snažím nekritizovat a nesnižovat hodnocení, ale tohle nešlo. 

"Pane, za námi je obrovský had a chystá se nás sníst. Myslím, že raději půjdu."

Jediné plus bylo, že had, pokud se nehýbal, byl vážně hezky udělaný. Bohužel, jakmile začal odhazovat či vyvrhovat lidi, kteří nějakým záhadným způsobem vždy skončili bez jakéhokoli vnějšího zranění, maximálně krváceli z nosu, tak to šlo od deseti k pěti. 

Celkově je to hodina a půl neuvěřitelných náhod, nesmyslných argumentů, překvapivě řídké, průchozí džungle, ve které kromě hada nenajdete ani mušku, neobvykle hodné armády, co bere při vyšetřování teenagery na projížďku loďkou do lesa, a hudby, která většinou hraje v amerických filmech při příletu mimozemšťanů.